לבנות את ביתנו בעמק חפר

כשרונית זוגתי ואני חיפשנו היכן לבנות את ביתנו, כבר היו לנו שלושה בנים צעירים. ידענו שחשוב לנו שהם יגדלו ׳על אדמה׳ כי הבנו שזה יאפשר לנו להנחיל טוב יותר ערכים שאנחנו מחוברים אליהם: אהבת הארץ, חריצות, אחריות, משפחתיות, נדיבות וקהילה.

2 דק' קריאה | ד"ר רוני צבר 31.01.2023

הטיול ששינה הכל

כשרונית זוגתי ואני חיפשנו היכן לבנות את ביתנו, כבר היו לנו שלושה בנים צעירים. ידענו שחשוב לנו שהם יגדלו ׳על אדמה׳ כי הבנו שזה יאפשר לנו להנחיל טוב יותר ערכים שאנחנו מחוברים אליהם: אהבת הארץ, חריצות, אחריות, משפחתיות, נדיבות וקהילה. כשרונית ליוותה טיול כיתה של בננו הבכור, כשהיה בכיתה ג׳, היא שמעה את החובש המלווה של הטיול מתאר את החוויה שלו מבית הספר התיכון שבו למד. התיאורים שלו היו מלאי תודה והערכה והתפעלות שהיא לא התאפקה ושאלה ״תגיד, איפה למדת שהיו לך חוויות לימוד ונערות כל כך מדהימות?״, ״בבית ספר מעיין שחר בעמק חפר״ הייתה תשובתו. למחרת, התחלנו לחפש בית בעמק חפר. שלוש עשרה שנים לאחר מכן, אנחנו יכולים לומר בוודאות שבחרנו נכון. עמק חפר הוא בית נכון עבורנו ועבור ילדנו.

חובתנו האישית כתושבים וכאזרחים – לשמר את המרחב הכפרי למען הדורות הבאים.

ככל שהשנים עוברות, מתחזקת אצלי ואצל רבים המודעות למאפיינים היחודיים של העמק. ברור לי היום שחובה עלינו לשמר אותו כ׳לב הירוק׳ של המדינה כולה. ישראל חייבת שיהיה לה Central Park שמאפשר גישה לכל אזרחי ואזרחיות המדינה – לשטחים ירוקים ופתוחים, לקהילה של קהילות, לפרויקטים חינוכיים, לאתרי מורשת ולשמירה על הארץ מלהפוך להיות שלמת בטון ומלט. זה נכון וחשוב עבור תושבי העמק ונכון וחשוב לא פחות עבור תושבי המדינה כולה.

 

זו העת לפעול ולהצטרף לעשייה של הקרן

אני גאה בתושבות ותושבי העמק שבחרו ובוחרים יום יום להיות שותפים למיזם העצום הזה, שנקרא קרן עמק חפר לפיתוח. בין אם כחברות וחברי דירקטוריון (בהתנדבות), בין אם כתורמות ותורמים לפעילות השוטפת של הקרן ולפרויקטים, בין אם כחברות וחברים באגודת הידידים ובין אם כמתנדבים, יועצים ויוזמים. את הדרך החשובה הזו רק התחלנו ואני מזמין את כל מי שרואה את החשיבות ש׳הלב הירוק׳ ימשיך לפעום עוד הרבה שנים בליבה של המדינה וכל מי שבוער בו להשפיע ולקחת חלק בעשייה מקומית וגלובלית – להצטרף אלינו.

בכבוד ובהערכה, ד"ר רוני צבר, יו"ר הקרן | [email protected] | LINKEDIN